Hafta Sonu Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlamasında Market, Bakkal, Fırın, Kasap, Kuruyemişçiler Açık Olacak mı?

Bilindiği üzere bu akşam 21:00’den Pazartesi sabah 05:00’e kadar kesintisiz olarak devam edecek kısıtlama ile ilgili detaylar İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede mevcuttu. Vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamak üzere bugün marketlere akın ederken akşam kapanış saatleri de merak ediliyor. Bu kapsamda milyonlarca vatandaş “Marketler kaça kadar açık?” sorusuna yanıt aramaya başladı.

Görsel 01.12.2020 tarihinde Anadolu Ajansı tarafından hazırlanmıştır.

4 Aralık Cuma günü marketler 20.00’ye kadar açık olacak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA MARKETLER AÇIK MI?

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 – 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

Ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu işyerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecektir. Ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacaktır.

Kaynak: Sabah

Son Gönderiler

Yorum Yap